مشاور معماری و طراحی

 

شریک تجاری مجموعه پیشگامان از گذشته تا به امروز

در طی این سال ها شرکت پیشگامان شرکای تجاری مختلفی را داشته و با افراد بسیاری در انجام پروژه ها مشارکت داشته است. مرتضی نظری زاده کرمانی، از جمله شرکای تجاری پیشگامان با عنوان مشاور، طراح و معمار می باشد.

مرتضی نظری زاده کرمانی،

معمار و نویسنده ایرانی در سال 1390  با کنار هم قرار گرفتن جمعی از فارق التحصیلان دانشگاه های دولتی و آزاد، همیاری و پشتیبانی برخی اساتید مطرح معماری و برخی بزرگان صنعت ساختمان کار خود را در زمینه معماری با هدف ایجاد یک گروه معماری فنآورانه و همراه با طبیعت برپایه اصول و مطالعات انسان شناسی آغاز به کار نمود.

شرکای تجاری، مشاوره، اجرا و نظارت بر اجرا:

 

پس از کسب تجربه های موفق در زمینه طراحی، شرکت پیشگامان سازه و صنعت پاسارگاد این دفتر معماری را بعنوان شریک تجاری و مشاور معماری خود برگزید، این دفتر طراحی و معماری نیز در زمینه های دیگر با تعدادی از بهترین مجریان که برخی از آنها سابقه 20 سال اجرای پروژه‌های برخی برندگان جوایز معماری را برعهده داشته اند همکاری می‌نماید. از سوی دیگر برای طراحی و مشاوره بهترین گروه های طراحی سازه و تأسیسات به تیم طراحی اضافه شده اند تا هیچ طرحی دور از واقعیت های اجرایی شکل نگیرد، به گفته دیگر به دلیل نظارت کامل، همان چیزی که طراحی شده مو به مو اجرا می‌شود.

 

اهداف:

  1. کاهش هزینه های ساخت در کنار بالابردن جذابیت و کیفیت واقعی ساختمان.
  2. استفاده از عناصر طبیعی در طراحی و کنار هم قرار دادن عناصر مدرن معماری جهان و مفاهیم نهفته در معماری گذشته ایران.
  3. طراحی ساختمانهایی که در نهایت فروش بهتری را نسبت به منطقه خود داشته باشند. تا کارفرمایان به تکرار انجام چنین پروژه هایی ترغیب شوند.

 

شروع دوباره:

پس از گذشت چند سال جهت به‌روز نمودن روند طراحی با بهره‌گیری از معماری دیجیتال پروژه‌ها با شیوه های پارامتریک و کینتیک طراحی و ارائه با کیفیت پروژه ها با ابزار واقعیت مجازی( VR ) پیگیری گردید، به همین دلیل برای رسیدن به اهداف فوق، استودیو هنری و چند رسانه ای  به صورت موازی و با همکاری مهندسان کامپیوتر، انیمیشن سازان و گرافیست های حرفه ای تأسیس گردید.

خدمات کیفیت مضاعف:

جهت افزایش کیفیت ساختمانها و جذابیت بیشتر برای مخاطبان اقداماتی انجام گرفت که توضیح  مختصری از آنرا در زیر مشاهده می‌کنید.

  1. طراحی با کمک برنامه نویسی کامپیوتری:

معماری دیجیتال شاخه جدید در معماری جهان است که شرکت‌های بزرگ با به خدمت گرفتن مهندسین کامپیوتر، برق و مکانیک اقدام به طراحی های منحصر به فرد می‌نمایند.

  1. واقعیت مجازی:

واقعیت مجازی تکنولوژی است برای قرار گرفتن در یک محیط غیر واقعی که به وسیله  کامپیوتر و عینک مخصوص اجرا می شود. در هر پروژه می توان موارد ساخته شده در بخش ارائه سه بعدی را برای عینک واقعیت مجازی خروجی گرفت و به این وسیله مخاطب درکی کاملاً حقیقی از ساختمانی که در آینده ساخته می‌شود خواهد داشت، که این پروسه قبل از اجرای ساختمان امکان پیش فروش برای ساختمان های بزرگ را مهیا می‌کند.

برخی نمونه کارها